Raport wypożyczeń | Czyste konta Xaviera Dziekońskiego i Jakuba Mądrzyka

Po zakończonej kolejce zmagań ligowych na całym świecie, czas sprawdzić, jak poradzili sobie piłkarze naszego klubu przebywający na wypożyczeniach.

W tureckiej Süper Lig, Gaziantep FK z Deianem Sorescu w składzie pokonał u siebie Kasımpaşę SK, 2:0. Rumuński zawodnik rozegrał pełen dystans meczu. Kolejną porażkę w australijskiej A-League Men zanotowała ekipa Western Sydney Wanderers, która musiała tym razem uznać wyższość Melbourne City (1:2). Sonny Kittel opuścił boisko w 74. minucie meczu.

W polskiej Ekstraklasie czyste konto zachował Xavier Dziekoński, a jego Korona Kielce zwyciężyła na własnym stadionie z Radomiakiem Radom, 4:0. W spotkaniu przeciwko Medalikom, w barwach Górnika Zabrze wystąpił Szymon Czyż, który z powodu rozcięcia na głowie musiał opuścić boisko w 60. minucie gry.

Rozgrywki 1 Ligi to tradycyjnie występ Jakuba Mądrzyka w barwach Miedzi Legnica. Golkiper zakończył wygrane spotkanie z Motorem Lublin (2:0) z czystym kontem. W 2 Lidze natomiast, Skra Częstochowa podejmowała Pogoń Siedlce. W drużynie gospodarzy cały mecz rozegrał Jakub Rajczykowski, a Tobiasz Kubik zszedł z boiska w 88. minucie gry i w trakcie pobytu na boisku obejrzał żółtą kartkę. Spotkanie zwyciężyli goście (1:0).